Souboj herních konzolí: bitva o zelenou budoucnost

15. prosince 2007 v 10:56 | Lina |  Zachraňte svět
Tři z největších hrdinů světa videoher se v prosinci sešli, aby bojovali za budoucnost bez toxických látek. Ikona Nintenda - Mario, Master Chief Microsoftu a Kratos od Sony jsou hlavními postavami nové webové stránky Greenpeace "Clash of the Consoles". Prostřednictvím této stránky mohou hráči - a nejen oni - pobídnout výrobce konzolí, aby "ozelenili" své produkty.
I když odhlédneme od obsahu her, mají herní konzole skutečnou ničivou sílu díky smrtícím přísadám, které obsahují: toxickým chemickým látkám, jež v nich nemají co dělat. Na stránce "Clash of the Consoles" se můžete podívat, jak se váš oblíbený hrdina ve srovnání s ostatními protivníky vypořádává s toxickými látkami, recyklací a energetickou náročností. Navíc se dovíte, jak vy sami můžete přimět šéfy vašich oblíbených hrdinů donutit k "zelenější" hře.
Vytvořili jsme tuto stránku, protože náš výzkum odhalil, že Microsoft, Nintendo ani Sony nenabízejí ani jednu hrací konzoli, která by neobsahovala ty nejnebezpečnější toxické látky. Navíc Microsoft a Nintendo se zříkají odpovědnosti za obsah svých starých výrobků.

Herní konzole mají podobné komponenty jako PC, ve kterých se již nějakou dobu omezuje obsah toxických látek. Ale výrobci konzolí zatím selhávají a nezaznamenali žádný pokrok v odstraňování týchž nebezpečných látek ve svých produktech.

"Jsou daleko za výrobci mobilních telefonů a PC, kteří v posledních letech omezili objem toxických látek," řekla Zeina Al Hajj z Greenpeace International. "Herní konzole mají podobné součástky jako počítače, takže se od nich mohou výrobci mnohému přiučit," dodala.

Stránka je pouze jednou ze složek kampaně Greenpeace za zelenější elektroniku. Každé tři měsíce vydáváme Průvodce zelenější elektronikou, který srovnává hlavní výrobce počítačů a mobilních telefonů podle kritérií, jako jsou např.: používání toxických látek, přístup k recyklaci, odpovědnost za staré výrobky a informování zákazníků. V minulosti jsme například protestovali proti používání toxických látek firmou HP, zasloužili jsme se o posun firmy Apple k zelenějším výrobkům a postihli jsme společnosti jako Sony, LG, Motorola a Nokia ztrátou bodů v našem Průvodci zelenější elektronikou vždy, když jejich chování nebylo v souladu s jejich "zelenými" sliby.

Náklady navíc?

Výrobci PC již odstraňují u celé řady komponent toxické chemikálie, aniž by to zvýšilo cenu produktů pro spotřebitele. Například Sony se pyšní, že ušetřilo peníze díky dobrému řízení a optimalizaci svého programu zpětného odběru.

Pomozte nám ovlivnit výrobce

Vy držíte ovladač. Vy - zákazníci - jste lidé, které tyto společnosti poslouchají. Návštivte naše stránky a dozvíte se, jak si na tom vaše oblíbená herní konzole stojí. Pak můžete i přimět výrobce, aby se posunuli do další úrovně "zeleného" souboje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama