FF - Deine Augen

21. srpna 2007 v 9:57 | Lina |  Tokio Hotel
Byl to šťasntý pár. On miloval jí a ona jeho. On byl kytarista slavné skupiny Tokio Hotel, ona byla zkušená fotografka. Před čtyřmi lety se seznámily v kavárně a od té doby jsou spolu. Nedávno si pronajali pro sebe byt v Berlíně a odstěhovali se tam. Jejich život byl plný radosti a lásky. Dalo by se říct, že to bylo až moc dokonalý. Ale všechno krásný musí jednou končit ..
Jasmin, mladá a krásná fotografka právě přišla domů. Na ní už čekal u dveří její přítel Tom. "Ahoj lásko!" líbl jí na tvář Tom a pomohl jí s batohem. "Ahoj Tome, dneska si přišel domů nějak brzo!" řekla Jasmin a zamířila do kuchyně. Tak už na ní čekala křupavá pizza. "Moc jsem se na tebe těšil, tak jsem skončil o pár hodin dříve!" řekl Tom a sedl si k ní. "Vážně lásko? A nebo ti dneska dali pár hodin volna proto, aby si zítra musel pracovat o pár hodin později?" zeptala se Jasmin a zakousla se do pizzy. "No víš, zítra máme hodně práce, musím vstávat zítra ve 4:00 a .." "A tak dneska sis chtěl s semnou užít viď?" dořekla Jasmin a usmála se na něj. Tom její usměv miloval. I když byl smutný, její úsměv ho vždy pozbudil. "Jo, to jsem měl v úmyslu!" přiznal se. "Tome, promiň, ale .." "Ale dneska máš práci!" dořekl Tom zklamaně. "No, vlastně jo! A zítra to musím odevzdat!" řekla Jasmin a omluvně se na něj podívala. "Nevadí! Tak ti večer pomůžu ano?" nabídl se Tom. "Jsi zlato, mám tě ráda!" řekla Jasmin a vlepila mu pusu na tvář ..
"Co myslíš? Tohle je lepší nebo tohle?" zeptala se Jasmin a ukázala mu svá díla. "Hm, myslím, že to druhý je hezčí!" řekl svůj názor Tom. "Taky si to myslím! Tome, podáš mi prosím tě tamtu modrou láhev?" zeptala se Jasmin, stále soustředěná na svá díla. "Jakou modrou láhev?" zeptal se Tom. "Je na skříni! Na té vysoké skříni. Nevím, jestli tam dosáhneš .." řekla Jasmin. "Ne, došáhnu tam!" řekl Tom a ochotně se zvedl. "Pane bože, on je tak skvělý! Doufám, že naše láska bude trvat navěky!" myslela si Jasmin zamilovaně a pozorovala Toma. Právě stál na židli a rukama hledal modrou láhev. Pak si Jasmin na něco vzpomněla. "Tome, pozor! Ta modrá láhev je otevřená a .. Pozdě! Tom popadl modrou láhev. Pak se stalo to, čeho se Jasmin nejvíc obávala. Tom ztratil rovnováhu a otevřená láhev spadla na něj. Otevřená láhev s nebezpečnou tekutinou, která speciálně maže fotky. Tekutinou, která spadla rovnou na Tomův obličej, konkrétně ja jeho oči. Tekutinou, která mohla za to, že Tom ztratil své oči. "Tome, neee!!" křičela Jasmin a běžela k Tomovi. Ten se utápěl v křečích a něco pořád říkal. Jasmin vyděšeně popadla telefon a rychle zavolala záchranku ..
"Bude to dobrý? Bude to dobrý?" opakovala pořád Jasmin i když sama věděla odpověď. Ale dělala si pořád naděje. "Pane doktore, bude to dobrý?" zeptala se Jasmin a plakala. Všechno je to kvůli ní! Kvůli ní! Proč? Proč mu řekla, ať jí podá tu zatracenou láhev? Proč ztratila to víčko? Proč jí Tom chtěl vůbec pomáhat? Proč se rozhodli pro druhou fotografii? Proč ne první? Proč? Proč?"Pane doktore?" zeptala se Jasmin a pevně svírala kapesník. "Je mi líto slečno! Ta tekutina se dostala dovnitř, a pan Kaulitz už nikdy nic neuvidí. Mohly bychom nahradit jeho oči jinými. Bohužel nevíme, kde sehnat oči, nikdo nenabází své oči, to ne, takže bychom mohli říct, že bude do konce života sle -!" Jasmin mu skočila do řeči: "Nee! Neříkejte nic! Mám nápad ....
O týden později
Pustili Toma z nemocnice. Viděl. Viděl svět! Pořád viděl! Dokroři mu naoperovali jiný zrak, čí zrak, to nechtěli říct. V nemocnici na něj už čekali rodiče, jeho bratr Bill a jeho přátelé. Někdo tu však chyběl. Jeho přítelkyně. Jeho Jasmin. Proč tu není? Proč tu taky nestojí a neraduje se s ostatními? Tom byl šťastný, ale zároveň zklamaný. Proč Jasmin nepřišla? Objal se s rodiči, poplácal se s přáteli a nakonec šel s Billovi. Bill se na Toma jen smutně usmál a pevně ho objal. "Tome, jsem rád, že .. že ti někdo .. někdo daroval své oči, aby si viděl! Jsem fakt rád Tome!" řekl Bill roztřeseným hlasem. "Brečí?" ptá se sebe Tom. "Brečí štěstím? Asi jo, já bych taky brečel štěstím!" řekl si Tom a poplácal bratra po zádech. "Bille?" "Hm?" "Kde je Jasmin?" zeptal se Tom starostlivě. Myslel si, že si Jasmin dává sobě vinu za to, co se stalo Tomovi. Ale to Tom nechce! On nechce, aby jeho milovaná se trápila a dávala si sobě vinu. Jen co se vrátí, řekne jí, že se nezlobí a že to není její vina! Bill pustil Toma a podíval se mu do očí. Do očí .. Bill se roztřásl a vykoktal: "Jasmin .. tě už nechce vidět! Nechce vidět! Ona .. mi řekla, že se ti omlouvá a že ti přeje krásný život!" Tom nevěřil tomu, co slyšel. Jasmin ho už nechce vidět? Ne, to nemůže být pravda! Má oči, může žít dál, mohli si založil rodinu a žít spolu navěky. Tak proč? Proč ho opustila? Ne, to nemůže být pravda, tomu Tom nevěří! "To je jen žert, že ano?" zeptal se Billa Tom. Bill jen zavrtí hlavou a podá Tomovi obálku s dopisem. "Od Jasmin! Přečti si to, až budeš o samotě!" zamumlal Bill ...
Tom vejde sám do společného bytu. V kuchyni ještě zústal talíř se zbytkem pizzy. Televize byla pořád puštěná. Ale stejně byl opuštěný! Jasmin ho opustila! Podíval se do ložnice. Její věci byli pryč, všechno, co bylo její, bylo proč. Nechala jen na posteli svůj kapesník. Tom přistoupil k zrcadle a koukal se na sebe. Koukal se na své nové oči .. byli hnědé, ale nebyli hnědé jako jeho. Nebyli čokoládově hnědé jako jeho. Jeho nové oči měli barvu oříšků. Jako jeho Jasmin. Jasmin .. Tom si vzpomněl na ten dopis. Sedl si na postel a začal číst její dopis ..
Tome, lásko
moc se ti omlouvám za to, že jsem tě tak opustila. Nemohla jsem jinak! Neměla jsem jinou možnost, musela jsem odejít. Možná je to pro tebe i lepší, že mě už nikdy neuvidíš. Věř mi, je to pro oba lepší. Doufám, že se operace vydařila a že normláně vidíš. Přeju ti krásný život a doufám, že si najdeš někoho lepšího než já. Lásko, miluju tě moc, nikdy na tebe nezapomenu a omlouvám se ti ..
Tvá Jasmin
Tak krátký dopis na rozloučenou. Tom začal cítit hořké slzy na své tváři. Neutřel si je. Nechtěl. Tyhle slzy jsou totiž pro Jasmin, která ho tak znenadání a bez důvodu opustila. "Jasmin, taky tě moc miluju a nezapomenu!" zašeptal Tom do ticha ..
O 5 let později ..
Tom si našel přítelkyni. Měl jí moc rád, ale nikdy jí nebude mít tak rád jako Jasmin. Jasmin .. nezapomněl na ní. Každou noc na ní myslí, každou noc si čte její poeslední dopis a každou noc usíná s jejím kapesníkem v ruce. Jeho nová přítelkyně věděla, že i když jí Tom má rád, tak v srdci má i někoho jiného. Že má v srdci i jinou osobu. Bolelo jí to, ale respektovala ho. Každou noc potichu plakala a trápila se. Jednou to už nevydržela a svěřila se Billovi. Ten jí něco prozradil. A řekl jí celý ten příběh. A taky jí řekl něco, co Tom nevěděl. Po tom příběhu se už netrápila. A začala si cenit Jasmin.
Jednoho dne muselo Tokio Hotel do Ameriky. Za prací. Tom cítil, že se něco stane. Měl tušení. Ruce měl strašně studené a úplně se třásl. Celou cestu v letadle se s nikým nebavil, ani s jeho novou přítelkyní, která jela s nimi do Ameriky.
V hotelu se všichni ubytovali. Tom měl spokečně pokoj s jeho přítelkyní. Jen co si roztřídili věci, řekli si, že půjdou spolu do parku na krátkou procházku. "Tome, co je ti?" zeptala se starostivě Toma jeho přítelkyně, když šli parkem. "Nic se neděje Alisho, nedělej si starosti!" řekl Tom. Šli dál, spolu za ruku a vychutnávali si krásné počasí. Právě šli okolo mladé ženy, která byla nejspíš slepá. Měla slepeckou holi a sluneční brýle. Tom, když jí uviděl, zbledl. Zastavil se uprostřed cesty a nespouštěl z té dívky pohled. Alisha se taky koukala na tu slepou dívku. Byla asi o trochu starší než Alisha. A byla nádherná. Alisha se necítila moc dobře, když se Tom tak koukal na jinou, hezčí dívku. Ale nic neříkala, jen dál v tichosti sledovala, co se bude dít dál. Řekla si, že bude jen pozorovat a nebude se do toho slést. Později si promluví s Tomem.
Ta dívka poznala podle slepecké holi, že někdo stojí před ní. "Promiňte!" řekla. Tom je uhnul a nespouštěl z ní pohled. Tvářil se strašně. Zorničky byli úzké, obličej byl bledý a celým tělem se třásl. Alisha nic neříkala. "Děkuju!" řekla dívka neboď vycítila, že ten člověk uhnul a pokračovala v cestě ..
"Tome! Řekni, co se stalo? Tome!" volala na ním Alisha, když dorazili do hotelového pokoje. Tom bez řečí si sedl na postel a dal si hlavu do dlaní. Slyšela jeho tiché vzlyky. Sedla si vedle něj a objala ho kolem ramen. "Tome!" zašeptala. "Nebreč! Řekni, co se stalo? Uleví se ti, uvidíš!" řekla Alisha opatrně a hladila ho po zádech. Tom dlouhou chvíli nic neříkal a nechával se utěšovávat od své přítelkyni. Pak konečně zvedl hlavu. "Alisho, zavolej mi ihned Billa! Ihned!" řekl. Alisha poslušně běžela do pokoje Billa. Zaťukala. Za chviličku jí Bill otevřel. "Alisho, stalo se něco?" zeptal se mi neboď vycítil, že se něco stalo. "Tom tě chce, ihned!" řekla Alisha. Bill bez řečí běžel k Tomovi a Alisha tam zůstala stát. Usoudila, že se Tom chce popovídat o samotě s Billem ..
"Tome?" zeptal se Bill, když dorazil do pokoje. Tom právě seděl u zrcadla a koukal se na sebe. "Tome? Co to děláš?" zeptal se Bill. Tom se na Billa ani nepodívá a odpoví: "Já? Koukám se jen na svoje oči! Vlastně ne na svoje oči, na oči Jasmin, která mi je darovala!" řekl Tom a celý se roztřásl. Bill nic neříkal. Jen tam stál a koukal. "Ty si to věděl viď?" zeptal se Tom. Bill jen přikývne. "Proč si mi to neřekl Bille? Proč si jí nechal odejít? A proč .. to vůbec udělala?" zeptal se Tom a opět ucítil slzy. Slzy, které pocházi z očí, které darovala Jasmin. "Tome, já .. já jsem to zjistil, když už byla pryč!" odpověděl Bill zoufale. "Díky! Běž prosím pryč!" řekl Tom. Bill beze slova odešel. Tom vytáhl dopis od Jasmina přečetl si to znova. Možná je to pro tebe i lepší, že mě už nikdy neuvidíš ... Věř mi, je to pro oba lepší ..
Další ráno šel Tom do parku. Od včerejška nevylezl z pokoje. Alisha nakonec přespala u Billa. Hnal se do parku a doufal, že jí tam potká. Že tam potká Jasmin. Běžel na to místo, kde se s ní včera setkal. Dorazil tam celý udýchaný. Porozhlídl se, jestli jí neuvidí. Uviděl jí. Seděla na lavičce. Tom k ní přistoupil, ani nic neřekl. Opět jí uviděl. Dneska konečně tak detailně. Uviděl její plné rty, její snědou pleť, její černé vlasy, ale ne její oči. Její oči viděl každý den, jen to nevěděl. Pět let to nevěděl. Jasmin, i když slepá, vycítila, že k ní někdo přišel. "Dobré ráno!" pozdravila jen. Tom nevěděl co má dělat. Nejradši by jí objal, ale neměl na to sílu. Nejradši by jí políbil, jen se moc bál. "Do-dobré ráno!" řekl a doufal, že ho Jasmin podle hlasu pozná. Jasmin viditelně zbledla, když uslyšela ten hlas. "To není možný .. že by on? Ne, to není možný!" říkala si Jasmin pro sebe. "Jasmin?" neovládl se Tom. "To-Tome?" zašeptala Jasmin. "Ano, Jasmin, to jsem já!" řekl Tom a zadržoval slzy. Koukal se na svojí Jasmin. Nemohla plakat. I kdyby chtěla, tak nemohla plakat. Tom se na to nemohl koukat. Na poslední chvíli se rozhodl ...
O týden později
Jasmin se probudí. Otevře oči. A viděla .. ona viděla! "Pane bože!" vydechla. "Dobrá práce! Operace se vydařila!" řekl doktor a usmál se na své kolegy. "Ale jakto?" nechápala Jasmin. Doktor se na ní jen podíval a podal jí dopis. Pak kývl na kolegy a opustili pokoj. Nechali Jasmin o samotě s dopisem. Ta rychle otevřela dopis a začala ho číst ..
Drahá Jasmin,
Chci ti poděkovat za to, že si mi před 5 lety darovala své oči. Pak si mě opustila jako slepý člověk bez rozloučení. Chci ti to vrátit. Dala si mi 5 let života a já ti to chci vrátit má drahá Jasmin. Doufám, že se operace vydařila. Řekni Billovi, že ho mám rád a že se mu omlouvám. A taky Alishe řekni, že jí mám rád a že doufám, že mi to odpustí. Gustavovi a Gergovi se taky omlouvám. A ty Jasmin, přeju ti krásný život a doufám, že si najdeš někoho, kdo tě bude milovat a chránit do konce tvého života. Nikdy jsem tě nepřestal milovat ..
Tvůj Tom
Konec
Roxym
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo se vám nejvíc líbí z Tokio Hotel?

Bill
Tom
Gerge
Gustav
Nikdo

Komentáře

1 ATopTrearolapy ATopTrearolapy | E-mail | Web | 25. července 2018 v 5:43 | Reagovat

Compression  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre  determination  bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-en-france-sans-ordonnance/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama